#10latwUE

Ten spot wyborczy pokazuje, że kampania wyborcza może wyglądać zupełnie inaczej, niż my – zwykli Polacy – to sobie wyobrażamy, lub znamy z przeszłości.
Tu SLD pokazało jedynie HashTaga #10latwUE i zdjęcie Leszka Millera – byłego premiera oraz Włodzimierza Cimoszewicza – byłego ministra spraw zagranicznych.
10 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej to czas rewizji wyborów Polaków, czas sprawdzenia tego co się udało, a co niestety nie oraz czas na odpowiedź – czy bez wejścia Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku bylibyśmy tu, w takiej formie, czy nasz kraj by się tak rozwinął?
I choć w całym procesie wchodzenia Polski do struktur europejskich SLD nie było jedyną partią dążącą do zjednoczenia w klubie europejskim, to przyznać trzeba, że rola polityków rządzących Polską właśnie 10 lat temu, pozostanie wpisana na kartach historii naszego kraju.

Można się z tym nie zgadzać, ale negocjacje, ratyfikacja i realizacja planów polegała na ułożeniu pewnego planu.
Dziś widać jego efekty i zapewne politycy SLD liczą na to, że uda się im przypomnieć Polakom, jak ważna była rola samego SLD w tym co zdarzyło się przez ostatnie 10 lat w Polsce.