Facebook, LIVE, zdjęcia i posty. Co, jak, kiedy publikować?

trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, http://wiedza.e-babiel.com

Publikujesz od kilku lat bo ktoś powiedział, że Facebook to potęga, duże zasięgi, możliwość BEZPŁATNEJ PROMOCJI i szansa na nowe kontakty i sporą widownię.

Wszystko prawda, ale nie zawsze wiesz czemu ogląda Twoje posty po 20-50 osób, czemu tak mało osób udostępnia zdjęcia, wpisy, i w końcu o co chodzi z tymi profilami osobistymi i fanpejdżami, grupami i interakcją.

W zasadzie się nie dziwię. Nie musisz tego wiedzieć jak to robić. Wystarczy, że wiesz, że warto. Resztą powinna zająć się osoba albo agencja, która potrafi docierać do większej liczby czytelników / odbiorców. To oni powinni powiedzieć co i jak zrobić, by posty były wyświetlane częściej i by zasięgi były kilka lub kilkanaście razy większe od dotychczasowych.

Wyboru na Facebooku?
Wiem, nie każdy musi wiedzieć co zrobić, by dobrze wypaść w mediach, a tym bardziej co zrobić by publikować dobre, a nawet profesjonalne materiały i tak skupiać uwagę Twoich użytkowników.

Ja swoje doświadczenia związane ze zdjęciami szlifowałem latami. A zaczęło się na poważnie w momencie, kiedy zacząłem robić pierwsze wywiady. Wtedy potrzebowałem zdjęć swoich rozmówców. A, że kilka razy ktoś mi obiecał i nie wysłał swojego zdjęcia, to jeszcze studiując kupiłem swój pierwszy aparat cyfrowy na raty. I zanim zapłaciłem pierwszą ratę to dostarczając zdjęcia do kilku redakcji zarobiłem na jego zakup. Po krótkim czasie zainteresowałem się prawdziwą lustrzanką. To był Canon 350d. Też na raty. Kilka reportaży ślubnych i aparat był mój!

W tamtym czasie aparaty miały jeszcze słabe matryce, a jeśli nagrywały filmy to tzw. pikseloza raczej  utrudniała niż ułatwiała oglądanie filmów. Dziś komórki robią zdjęcia lepsze niż lustrzanki kilka lat temu. Wystarczy wycelować i kliknąć. Potem dobry wpis, otagowany, podlinkowany i udostępniony w kilku miejscach i rośnie zasięg.

Jak wykorzystać Social Media w kampanii wyborczej?
Nawet wideo jest czymś normalnym, zwłaszcza dla tych, którzy wiedzą, że dzięki nim można osiągnąć dobry zasięg. Jak? Tu trzeba  sięgać dalej. Dowiedzieć się dlaczego Facebook promuje wideo.

Przede wszystkim dlatego, że konkuruje z Google i Youtube – to właśnie dlatego filmy publikowane w sieci fejsa są premiowane bardziej niż te linkowane z Youtube. Wskazówek jest więcej, i co jakiś czas ten stan faktyczny się zmienia. Dlatego warto podpytać tych, którzy na codzień pracują z Facebookiem.

Teoretycznie wiele rzeczy możesz robić sam. Twój profil osobisty z pewnością jest tym, co jesteś w stanie ogarniać, nawet każdego dnia. Ale tu uwaga – pułapka – profile osobowe nie mają tych funkcji, które mają fanpejdże. A więcej – liczba osób, które mogą Ciebie polubić i zostać Twoimi znajomymi też jest inna! Profile osobowe nie mogą mieć więcej niż 5000 znajomych. I choć pewnie w rzeczywistości nie masz takiej ilości znajomych, to tu przecież mówimy o klientach, wyborcach, zwolennikach lub po prostu o obserwujących i możliwościach docierania do nich!

I to właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na fanpejdź. Chcesz zwiększać zasięgi, budować społeczności, docierać do potencjalnych klientów i zdobywać nowych „wyznawców” i sympatyków? Skup uwagę na możliwościach jakie daje Facebook.

Oddaj fejsa w dobre ręce

Nie musisz tego robić sam, możesz zaangażować agencję, by pomogła Ci prowadzić profil „fanowski”. Zyskasz czas, pieniądze i większe zasięgi.

Możesz też robić swoje relacje LIVE. Kiedyś pracując w telewizji marzyłem o tym, by moje rozmowy były publikowane w chwili, kiedy spotykałem się z gościem w studiu. Teraz jest to możliwe, a technologia (F) pozwala dodatkowo na robienie takich „łączeń z Twoją społecznością” praktycznie bezpłatnie. Jak to wykorzystasz? Nie wiem. Podpowiadam, że warto. Twoi znajomi (Ci, którzy będą akurat zalogowani na fejsie, kiedy zaczniesz nadawać na żywo) zostaną poinformowani o tym, że nadajesz na żywo.

Więcej, inni dowiedzą się o Twoim LIVie automatycznie, kiedy ich znajomi dołączą do twojej relacji (nawet nieznajomi)! To dobry sposób, by budować nowe relacje i zdobywać kontakty. Możesz mówić, odpowiadać na pytania i komentarze widzów. Tylko wyobraźnia będzie Twoim limitem.

No i zdjęcia, o których pisałem już sporo. Ale trzeba zaznaczyć jedno – są one potrzebne, a bez nich posty publikowane na Twoim wallu tracą siłę. Więc jeśli chcesz osiągać większe zasięgi, docierać do nowych użytkowników fejsa i liczysz na to, że fejsbukowicze będą udostępniać Twoje posty, to daj im do tego pretekst.

Jacek Babiel

 

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Więcej o tym jak wykorzystać Facebooka w działaniach marketingowych

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł
Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł
CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł
Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł
Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$
Trening Medialny od A do Zet

Marketing w internecie.
Uwolnij twórczy potencjał smartfona!

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu