Jak angażować wyborców kiedy nie ma kampanii

kampania wyborcza

Ciekawy przypadek – sprawa Smoleńska, a właściwie temat wypadku samolotu z rządową delegacją na pokładzie. Opisywany case dotyczy działań prezydenta Łomży, który zorganizował pokaz filmu „Smoleńsk” i zaprosił na niego gości. Oprócz tzw. Vipów na film mogli przyjść też zwykli obywatele miasta, którzy wejściówki mogli odbierać w urzędzie miasta.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że finansowanie pokazu odbyło się z pieniędzy od sponsorów (firm prywatnych) oraz dwóch spółek miejskich. Tematem zainteresowały się media lokalne a nawet ogólnopolskie. W internecie rozgorzała dyskusja o tym jak szybko bilety się rozeszły – pojawiły się głosy, że więcej osób chciałoby zobaczyć ten film za darmo.

Piszę o tym przypadku, bo on znakomicie pokazuje wyczucie kontaktu z wyborcami. Bez względu na przekonania i wiarę w zamach czy wypadek samolotu z prezydentem na pokładzie, to samo zorganizowanie pokazu w połowie kadencji samorządowej można uznać za ciekawy zabieg, który z pewnością zwolennikom prezydenta Łomży (z PiS) dał na pewno wiele pozytywnych emocji, a przecież o emocje chodzi w polityce. Wygrywają ci, którzy potrafią przekonać do siebie jak największą ilość zwolenników.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o akcji zorganizowanej w Łomży i chcesz zobaczyć na przykładzie jak angażować wyborców kiedy nie ma kampanii wyborczej

Jacek Babiel

.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także:
debata prezydencka
jak Barack Obama wygrał wybory i został prezydentem USA?
jak wykorzystać telefon komórkowy w kampanii wyborczej?