Kampania wyborcza na Facebooku. Wybory w Social Mediach

Kampania wyborcza, wybory kampania, poradnik jak wygrać wybory, jak wygrać wybory, reklama polityczna, kampania polityczna, skuteczna kampania wyborcza, kampania na wybory, konsultant wybory, konsultant wyborczy, wybory doradca, doradca wyborczy, ekspert kampanii wyborczych, komunikacja polityczna, komunikacja wybory, porady jak wygrać wybory, wybory samorządowe, wybory parlamentarne, wybory Sejm, wybory Senat, wybory Europarlament, wybory wójt, wybory burmistrz, wybory prezydent, wybory prezydenckie, podpowiedzi wyborcze, trening medialny, konsultant polityczny, kiedy zacząć kampanię wyborczą, pomysły na kampanię wyborczą, kampania na Facebooku, kampania wyborcza na Facebooku, wybory na Facebooku, wybory Instagram, wybory Tik-Tok, wybory pinterest, gazeta wyborcza, gazetka wyborcza, newsletter wyborczy, komunikat wyborczy, ulotka wyborcza, plakat wyborczy, reklama na Facebooku, reklama polityczna, bilbord wyborczy, plakaty wyborcze, hasło wyborcze, hasło na wybory, slogan wyborczy, pozyskiwanie finansowania na wybory, foundrising wyborczy, sytuacje kryzysowe, kryzys w kampanii wyborczej, jak reagować na kryzys w kampanii wyborczej, Facebook wybory samorządowe, Facebook wybory parlamentarne, Facebook wybory, kurs Facebook wybory, Kurs Facebook reklama, reklama polityczna, reklama polityczna na Facebooku, reklama wyborcza na facebooku,

Facebook to doskonałe narzędzie do prowadzenia kampanii wyborczej i komunikacji z wyborcami. Trzeba tylko wiedzieć, by prowadzić skuteczną kampanię. No. najważniejsze – kampania wyborcza na Facebooku wcale nie jest trudna.. Co zatem robić, by docierać do większej grupy odbiorców?

Kampania wyborcza na Fejsie

Facebook ma już kilkanaście lat i cały czas się zmienia. Kiedyś był tylko portalem do przesyłania i pokazywania zdjęć, później przerodził się w coś większego, a dziś jest największym medium na świecie, które zarządza kontentem tworzonym przez użytkowników z całego Świata.

Teoretycznie 15mln użytkowników w Polsce i wszyscy wiedzą o co chodzi. Ale jak dojdziemy do szczegółów to niewiele osób wie dlaczego Facebook pokazuje, albo dlaczego nie pokazuje Twoich postów Twoim znajomym w sieci.

Często największe błędy są tymi które powodują, że to sami użytkownicy zmniejszają zasięgi. Tak się dzieje dlatego, że mało kto wie o tym jak działa algorytm Facebooka. Więcej, mało kto ogóle myśli o tym by się tego dowiedzieć. A w związku z tym przewagę mają ci, którzy wiedzą jak wykorzystać naturalne właściwości i wiedzą jak zyskać przewagę nad innymi dzięki zastosowaniu prostych podpowiedzi i wskazówek

Facebook w kampanii wyborczej

Od czasu, kiedy Facebook stał się poważnym narzędziem reklamowym minęło już sporo czasu. Stratedzy kampanii wyborczych zauważyli, że reklama w Social Mediach jest skuteczna ponieważ pozwala dotrzeć do wyborców bezpośrednio, szybko i tanio.

Więcej, Facebook daje możliwość prowadzenia kampanii wyborczej tak, by osiągać spore zasięgi organiczne (bezpłatne). A dla tych, którzy wiedzą jak działa reklama polityczna na Facebooku daje premię w postaci najtańszej obecnie na rynku reklamy, która może docierać do Twoich wyborców.

Jacek Babiel

Przydatne linki:
1. Kurs wideo „Jak wykorzystać Facebooka w kampaniach wyborczych?„. Jeśli chcesz zwiększać zasięgi, nie masz budżetu na reklamy i chcesz w bezpłatny sposób docierać do wyborców – dzięki temu kursowi dowiesz się co publikować, by zwiększać zaangażowanie wyborców, jakich narzędzi używać, by bezpłatnie docierać do większej ilości mieszkańców Twojej gminy lub miasta i jakich bezpłatnych narzędzi używać, by tworzyć atrakcyjnie wyglądające grafiki i zdjęcia.

2. Audiobook „Kampania wyborcza – wygraj wybory„. Jest to materiał audio, który możesz słuchać w dowolnym miejscu. W audiobooku znajdziesz podpowiedzi dotyczące przygotowania się do startu w wyborach.

3. Konsultacje wyborcze – W formie wideokonferencji (lub telekonferencji). Konsultacje są przeznaczone dla wszystkich osób, które zamierzają albo prowadzą już kampanię wyborczą, zamierzają wystartować w uzupełniających lub ponownych wyborach.

4. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program

5. Szkolenie dla wójtów, burmistrzów, prezydentów – Rola wójta, burmistrza, prezydenta w kreowaniu wizerunku gminy / Intensywne szkolenie – Zaangażuj Mieszkańców do Promocji Miasta/Gminy/Ciebie – warsztat

6. Zaawansowana Kampania wyborcza na Facebooku – nie potrzebujesz dużego budżetu. Dzięki tej reklamie zyskasz więcej głosów, więcej wyborców. Reklama polityczna na Facebooku to dobry pomysł dla tych, którzy nie mają do dyspozycji dużego budżetu reklamowego. Jest jedno „ale”. W tej reklamie nie chodzi o klikanie „promuj posta” – reklama polityczna to sposób na docieranie do wyborców, o którym nie wiedzą (i nie potrafią tego zrobić) zwykłe agencje reklamowe. Reklama polityczna i społeczna – chcesz wiedzieć więcej? Co ciekawe, można ją wykorzystać także w czasie, kiedy nie ma jeszcze ogłoszonego terminu wyborów…

7. Kampania wyborcza na Facebooku – wsparcie dla kandydatów i komitetów wyborczych

8. Szkolenie OnLine – Jak wykorzystać Facebooka w kampanii wyborczej

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu