Wirtualna Konwencja Wyborcza Demokratów

Wybory prezydenckie, Kampania wyborcza, Wybory do Sejmu, Wybory2020 gazeta na wybory samorządowe, gazetka wyborcza, Jak wygrać wybory doradca, Jak wygrać wybory ekspert, Jak wygrać wybory konsultant, Jak prowadzić kampanię wyborczą, wybory samorządowe doradca, wybory samorządowe ekspert, jak wygrać wybory kampania, jak prowadzić kampanię wyborczą, skuteczna kampania wyborcza, Wiedza.e-babiel.com, Skuteczna kampania wyborcza, jak wygrać wybory, jak zostać wójtem, jak zostać burmistrzem, jak zostać prezydentem, jak wygrać wybory samorządowe, wybory samorządowe 2018, drzewo kampanii wyborczej, drzewo kampanii, wybory w gminie, wybory na wsi, wybory w mieście, Kampania wyborcza na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, wybory, wybory 2026, wybory 2021, wybory 2022, wybory 2023, wybory 2024, wybory 2025, Kampania wyborcza od A do Zet, Jak wygrać wybory, Wybory kampania, wybory 2020, wybory samorządowe, wyboy Jacek Babiel, Wyory wygrać, Jak wygrać samorząd, Jak zostać Prezydentem, Jak zostać wójtem, Jak zostać burmistrzem, na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, http://www.wiedza.e-babiel.com, kampania, konwencja wyborcza, kampania wyborcza w USA, wybory uzupełniające, kampania wyborcza w sieci, kampania wyborcza w Internecie

Wielkie stadiony, tysiące ludzi, balony, konfetti, muzyka zagrzewająca do walki, doniosłe, czasem nawet patetyczne wystąpienia i Amerykański klimat. Rozmach i skala, która w innych miejscach na Świecie jest praktycznie nie do skopiowania! Tym razem LIVE raczej nie było na żywo. Większość wystąpień była emisją przygotowanych nagrań wideo.

Konwencja wyborcza

Amerykańskie konwencje wyborcze zawsze były widowiskiem, które przyciągały uwagę mediów z całego świata. Zainteresowanie to było związane z doniosłością przekazów, które były swego rodzaju kumulacją przesłań kampanijnych drużyny organizującej konwencje.

Democrats YoutubeChannel

Tym razem zamiast wielkiego stadionu, tysięcy ludzi w amerykańskich czapkach, koszulkach, bez gadżetów, bez sprzedawanych na miejscu pamiątek kampanijnych Konwencja Demokratów odbyła się w Internecie. I choć organizatorzy dali możliwość oglądania transmisji na różnych kanałach: na oficjalnej stronie Demokratów, Youtube Live, Facebook Live, w Apple TV, Roku, Amazon Fire TV, na platformach Twitch i Play Station 4 or PSVR. Można było także posłuchać (wersja audio) na Amazon Echo i Alexa device. Użytkownicy mogli uruchomić transmisję wypowiadając słowa “Alexa, play the Democratic National Convention.”

Niestety internetowy przekaz, który był sztuczny i wypełniony wcześniej przygotowanymi nagraniami wideo nie miał z pewnością takiego przekazu energetycznego jak spotkanie ludzi na stadionie.

Co ciekawego wydarzyło się w pierwszym dnu konwencji?

Pierwszy dzień upłynął na punktowaniu niedoskonałości rządów prezydenta Donalda Trumpa. Większość osób wypowiadających się zwracało uwagę na to, że Stany Zjednoczone są w stanie chaosu, niegospodarności, złego zarządzania krajem i kryzysami. Delegaci duży nacisk kładli na problemy związane z kryzysem związanym z COVID-19.

Ale najciekawszym momentem moim zdaniem były wystąpienia Republikanów, którzy mówili o tym, że w ostatnich wyborach głosowali na Trumpa, a teraz nie poprą go i będą głosować na Bidena.

Ale największym zdziwieniem mógł być były gubernator stanu Ohio Republikanin John Kasich, który nie tylko wystąpił na konwencji, ale także zachwalał Joe Bidena! Słowa, które wypowiedział na „nietypowej” konwencji wyborczej z pewnością echem będą odbijać się do końca życia John Kasich’a.

Gwiazdy w kampanii wyborczej

Tym razem pomijam treść, zatrzymuję się na chwilę nad energią i sposobem przekazu. Bo przecież Michelle Obama i Bernie Sanders to bez dwóch zdań osoby rozpoznawalne w amerykańskiej polityce. Tylko, czy wideo nagrywane gdzieś w zaciszu domowego studia nagrań dało przysłowiowego „kopniaka” do walki na rzecz Joe Bidena? Nie sądzę. Oprócz tego, że Bernie Sanders powtórzył to co mówił w dotychczasowej kampanii wyborczej (ubiegając się o nominację Demokratów), wystąpił w przedziwnym anturażu na tle składu drewna – co jak na Key Speach raczej było dość odklejonym odniesieniem jak na niedoszłego kandydata na Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Michelle Obama, która w ostatnich dwóch latach notuje wzrost notowań popularności po tym jak ukazała się jej książka „Becoming” mogła tu rzeczywiście namieszać. Ale trzeba powiedzieć ze stanowczością. Żywiołowość byłej Pierwszej Damy jest widoczna zwłaszcza podczas spotkań na żywo, ewentualnie podczas transmisji Live – tu niestety Michelle wyglądała sztucznie i nienaturalnie. Wręcz przygnębiająco i mało energetycznie.

Zabrakło żywiołowych okrzyków, gromkich brak i entuzjazmu tłumu! Niestety całe to wydarzenie, pierwszego dnia konwencji miało taki charakter. Patetyczny, wzniosły, smutny i totalnie nieelektryzujący odbiorców. W komunikacji politycznej przecież liczy się nie tylko to co mówisz, ale jak mówisz i jakie emocje wywołujesz.

Niestety brak interakcji publiczności w czasie nagrywania wypowiedzi gości zaproszonych do udziału w wydarzeniu sprawił, że większość nagrań wyemitowanych w czasie wirtualnej Konwencji Demokratów była podobna do większości zwykłych nagrań, jakie można zobaczyć na Youtubie. Zabrakło ikry, werwy i waleczności.

Jacek Babiel

Look! Jeśli przygotowujesz konwencję wyborczą, albo spotkanie z wyborcami to po pierwsze odpowiedz na pytanie – jaki cel chcesz przez to osiągnąć. Jeśli musisz zrobić to spotkanie, bo tak jak w USA jest to element układanki wyborczej (przyjęcie nominacji partii), to wykorzystaj je do zbudowania zaangażowania wśród followersów, wspierających, wolontariuszy, wyborców, by mieli oni więcej siły do przekonywania innych do głosowania na Twojego kandydata.

Chociaż nie jest to skrót Konwencji Demokratów z 2016 roku, to można zauważyć tu kilka elektryzujących przekazów. Sam film powstał kilka dni po konwencji. Warto zobaczyć, że jednym z najważniejszych elementów filmu są przebitki pokazujących reakcję publiczności.

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu