Nie pomogło poparcie Andrzeja Dudy

Jak wygrać wybory samorządowe, drzewo kampanii, trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, http://wiedza.e-babiel.com

Poparcie partii politycznej nie zawsze skutkuje zwiększonym zainteresowaniem wyborców. Przekonał się o tym ostatnio jeden z kandydatów na burmistrza gminy Nowogród w województwie podlaskim.

Wybory odbywały się w dość niecodziennej atmosferze, bo zostały ogłoszone po śmierci dotychczasowego burmistrza Józefa Piątka, który w ostatnim czasie zmagał się z ciężką chorobą.

Wybory uzupełniające

Od momentu śmierci do czasu ogłoszenia kolejnych wyborów minęło niecałe 30 dni. O fotel, który zajmował do tej pory burmistrz Nowogrodu zdecydowało się powalczyć aż siedmiu kandydatów. Jeden z nich, Andrzej Więckowski uzyskał oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Teoretycznie takie poparcie, zwłaszcza w gminie wiejskiej, w czasie gdy PiS w całym kraju ma wysokie notowania poparcia społecznego powinno pomóc kandydatowi w zdobyciu mandatu.

Tak się nie stało. Więcej – kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość uzyskał bardzo słaby wynik. Nie pomogło poparcie PiS, nie pomogła zmasowana akcja rozklejania banerów reklamowych (plandek) wokół kościoła i szkoły w Nowogrodzie, nie pomogła gazeta ze zdjęciami patriotycznymi kandydata, ze zdjęciem kandydata na tle Szydłobusu, nie pomogło nawet poparcie „anonimowego” Andrzeja Dudy. I choć większość z nas wie, że Andrzej Duda jest prezydentem Polski, to w tym przypadku okazało się (po pytaniu od wyborcy), że miało chodzić o poparcie Andrzeja Dudy, burmistrza miasta Kolno. Ale tego na banerach już nie można było przeczytać.

Ile głosów z poparciem Dudy?

Co ciekawe, wynik wyborów był dla wielu zaskoczeniem, gdyż były zastępca burmistrza Grzegorz Palka wygrał w pierwszej turze pokonując sześciu kontrkandydatów zdobywając 1109 głosów z 1787 oddanych w dniu wyborów.

Kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość i Andrzeja Dudę zdobył aż 62 głosy co pokazuje, że nie zawsze poparcie partii rządzącej prowadzi do wygranej w wyborach.

I na koniec należy podkreślić, że to nie przez oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości, czy Andrzeja Dudy kandydat nie wygrał wyborów. Zabrakło w tym wypadku rozeznania, badania terenu, znajomości nastrojów społecznych i dobrej strategii wyborczej.

Jacek Babiel

 

POBIERZ BEZPŁATNIE 5 wskazówek, które pomogą Ci wygrać wybory samorządowe

 

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

 

ZAPROSZENIE na konferencję

– dla wszystkich radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz wszystkich tych, którzy poważnie myślą o wystartowaniu w wyborach samorządowych – więcej informacji na www.wyborylokalne.pl

 

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu