Wyborcze obietnice, wyścig, kilka poważnych zakrętów i na końcu: Sukces albo Porażka!
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś wygrał by prawdopodobnie co drugi poseł zasiadający na Wiejskiej. Czy tak?
Jak wygrać wybory?
Nie wiadomo, ale pewne jest jedno, przewagę mają Ci, którzy prowadzą kampanię wyborczą. I choć polskie prawo nie pozwala prowadzić agitacji wyborczej jeszcze przed ogłoszeniem terminu wyborów, to wszyscy posłowie prowadzą swoją politykę informacyjną. I choć ta polityka nie jest oficjalnie nazywana kampanią wyborczą, to można powiedzieć, że ma znamiona aktywnego zabiegania o poparcie „tłumu” – czyli przyszłych wyborców.

Teoretycznie możesz czekać na wyznaczenie terminu Wyborów do Europarlamentu a potem wyborów do Sejmu i Senatu, wyborów lokalnych do samorządu, ale wtedy będzie już za późno.
By mieć przewagę nad konkurentami (także tymi z Twojej listy) musisz zacząć docierać do Twoich zwolenników i niezdecydowanych. Musisz wcześniej przygotować się do startu w wyborach.
Kampania wyborcza w sieci
Warto do tego wykorzystać media społecznościowe. Ale niestety, smutna wiadomość jest taka, że musisz stać się ekspertem od marketingu. A niestety zazwyczaj pracownicy biur poselskich i asystenci są w tyle z nowościami – nie znają zawiłych, często zmieniających się narzędzi i algorytmów, które rządzą Wyświetleniami. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny marketing w sieci.
Może powiesz, że to tekst sprzedażowy, ale cóż – wyniki kampanii jakie prowadziłem i obserwowałem są straszne dla tych, którzy wierzyli w swoją nieomylność. Więcej, nawet szczycili się tym, że nie potrzebują pomocy i nie muszą korzystać z usług doradców, konsultantów, ani speców od marketingu na Facebooku, czy na Youtubie.
Prawda jest niestety okrutna, wygrywają Ci, którzy zdobywają więcej głosów i są bardziej rozpoznawalni.
Przydatne linki:
Więcej ciekawych materiałów nt. skutecznych kampanii wyborczych:
1. Kurs wideo „Jak wykorzystać Facebooka w kampaniach wyborczych?„. Jeśli chcesz zwiększać zasięgi, nie masz budżetu na reklamy i chcesz w bezpłatny sposób docierać do wyborców – dzięki temu kursowi dowiesz się co publikować, by zwiększać zaangażowanie wyborców, jakich narzędzi używać, by bezpłatnie docierać do większej ilości mieszkańców Twojej gminy lub miasta i jakich bezpłatnych narzędzi używać, by tworzyć atrakcyjnie wyglądające grafiki i zdjęcia.
2. Audiobook „Kampania wyborcza – wygraj wybory„. Jest to materiał audio, który możesz słuchać w dowolnym miejscu. W audiobooku znajdziesz podpowiedzi dotyczące przygotowania się do startu w wyborach.
3. Konsultacje wyborcze – W formie wideokonferencji (lub telekonferencji). Konsultacje są przeznaczone dla wszystkich osób, które zamierzają albo prowadzą już kampanię wyborczą, zamierzają wystartować w uzupełniających lub ponownych wyborach.
4. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program
