Trening medialny

trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, http://wiedza.e-babiel.com

Trudne pytania, niewygodne odpowiedzi, niezręczne stwierdzenia, napastliwi dziennikarze, wszytskowiedząca opozycja i atakujący konkurenci – to wyzwanie z którym się mierzysz? Nerwy, ciągle w biegu, brak czasu i niepewność – czy znowu pójdzie coś nie tak jak planowałeś.

Dlaczego warto poświęcić czas na to, by szlifować swoje umiejętności prezentacji, wystąpień publicznych, umiejętności wygłaszania opinii i prezentowania swoich myśli? Bo to jest taka sama umiejętność jak pływanie, jazda na rowerze, czy pieczenie ciast. Im więcej kilometrów w nogach, im więcej upieczonych ciast i przepłyniętych kilometrów, tym łatwiej opanować umiejętność oddychania, panowania nad nerwami, formowania struktury itd. Trening Medialny to umiejętności, które pozwolą Ci nie tylko występować swobodnie na scenie i prowadzić skuteczne prezentacje, ale także pomogą Ci swobodnie udzielać wywiadów telewizyjnych, radiowych i prasowych.

Teoretycznie łatwa sprawa, ale z mojego doświadczenia wynika, że większość z biznesmenów, polityków, czy po prostu specjalistów od PR i rzeczników prasowych do treningów medialnych podchodzi z dystansem wierząc, że pójście na żywioł jest dobre. Powiedzenie „jakoś to będzie” niestety jest tu fundamentem myślenia i działania. Tylko nieliczni szlifują swoje umiejętności.

Czy jest potrzeba?

Zaczyna się od tego, że nie wszystkim się podoba to co robisz lub jak to robisz. Nie chcą tego powiedzieć otwarcie, bo boją się, że się obrazisz, ale widzisz, że coś jest nie tak. Ale to nie jest wcale wskazówka zmuszająca do tego, by myśleć o szkoleniach czy o szlifowaniu umiejętności.

Czasem sam wiesz, że nie lubisz, że się denerwujesz, że w momencie pojawienia się trudnych pytań z sali albo trudnych pytań od dziennikarzy – po prostu nie wiesz co powiedzieć. A jak już powiesz, to później kiedy oglądasz relację, łapiesz się za głowę i mówisz „ja tego nie chciałem powiedzieć”!

Trening czyni mistrza

Kiedy pojawia się temat wystąpień publicznych, wywiadów, przemówień przed pracownikami, radą miasta, warto do tematu podejść systemowo. Umiejętność zaprezentowania swoich myśli i przedstawienia ich w taki sposób, by widzowie i słuchacze zrozumieli przekaz, by wiedzieli, że wypowiedź nie była przypadkowa (jesteś pewien tego o czym mówisz), że jesteś specjalistą i ekspertem, dlatego warto  być Twoim followersem, zwolennikiem i być może nawet promotorem.

Jedno jest pewne. Nikt nie zadba bardziej o Twoją promocję niż Ty sam. Nikt nie zrobi tego za Ciebie, bo w momencie „próby” (wywiadu, przemówienia, prezentacji) niestety nie możesz wynająć zawodowego aktora! Ty nim musisz być. Im lepiej jesteś przygotowany, tym łatwiej będziesz się wspinać po szczeblach codzienności, która często nas zaskakuje.

Wejdź na wyższy poziom

W sytuacji kryzysowej, w sytuacji nagłego awansu, albo po prostu, kiedy kierujesz zespołem, jednostką lokalną, samorządem, czy po prostu firmą – te umiejętności są potrzebne każdego dnia. Nigdy nie wiadomo, czy dziś nie pojawi się kolejna znakomita okazja, by zdobyć kolejne punkty wizerunkowe. Każda okazja związana jest też z możliwością straty i punktów ujemnych, zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteś gotowy. Ale przecież tego nie chcesz. Dlatego wierzę w to, że ćwiczysz swoje umiejętności wystąpień, przemawiania, prezentacji, konwersacji i udzielania wywiadów z kimś, kto powie Ci co jest nie tak i co warto szlifować, by Twoje „występy publiczne” zawsze działały na Twoją korzyść.

Jacek Babiel

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

Trening Medialny od A do Zet

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu