Trump „in excellent health”

Ten tytuł mówi wszystko. Język polski w tym wypadku nie jest potrzebny, by zrozumieć ten przekaz. Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump przedstawił list od swojego lekarza, który stwierdza, że Trump jest w doskonałej kondycji fizycznej.

Jako 70-latek mierzący 1,9 m, waży 116 kg, co jest nadwagą przy wzroście Trumpa. Ale to nie jest najważniejsze. Publikacja listu przez sztab Trumpa miało na celu zamknięcie tematu zdrowotnego, który po ataku zapalenia płuc Hillary Clinton zaczęli używać przeciwnicy Trumpa i pomóc rozwijać tematykę kampanii wyborczej przeciw kandydatce demokratów.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to jak szybko na zaczepki samej Hillary Clinton zareagował sztab Trumpa. Kiedy Clinton pytana po 11/9/2016 o stan swojego zdrowia i przygotowanie (przydatność) do objęcia fotela prezydenta USA. Ta szybka reakcja to wytrącenie z ręki argumentów, które mogliby używać zwolennicy demokratów przeciw kandydatowi republikanów, ale także zabieg który po raz kolejny miał skupić także ich uwagę. Bo dzięki listowi od lekarza, który Trump udostępnił mediom, serwisy internetowe, stacje telewizyjne i radiowe miały kolejny „gorący” materiał, który teraz będzie mógł być komentowany przez dziennikarzy oraz zwolenników obu partii.