Gazetka wyborcza – Twoja gazeta na wybory

gazeta wyborcza, gazeta kandydata, gazetka na wybory, jak zrobić gazetkę wyborczą, co pisać w gazetce wyborczej, gazetka dla kandydata, wskazówki dla twórców gazetek wyborczych

Chciałem napisać Twoja Własna Gazeta Wyborcza, ale wiem, że nie wszyscy lubią ten tytuł, a mi zależy na tym, by skupić uwagę wszystkich, którzy myślą o wystartowaniu w najbliższych Wyborach, nie tylko samorządowych.

Gazeta kandydata

Nawet jeśli to za trzy lata, za rok, albo za dwa miesiące. Czas płynie szybko, dlatego warto zainwestować w ten czas i dowiedzieć się jak wyprzedzić konkurentów. Dla tych, którzy chcą wiedzieć jak się dobrze przygotować i Wygrać Wybory – przygotowałem poradnik na temat materiałów wyborczych, które mogą pomóc wygrać wybory.

Wiem, że są one przygotowywane przez wielu kandydatów w ostatniej chwili. Ale tym razem informacja dla bardziej świadomych tego, że im wcześniej się zaczyna, tym większe szanse na wygraną!

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, by zrobić swoją własną gazetę (gazetkę kandydata) jest to, że nadal spora część Twoich wyborców nie używa komputera i Internetu. Warto pamiętać zwłaszcza o seniorach, którzy są jedną z najbardziej zdyscyplinowanych grup wyborców, którzy głosują w każdych wyborach.

Nawet jeśli założymy, że spora część wyborców jest w zasięgu Twoich kanałów Social Mediów, to i tak trzeba pamiętać, że nie wszyscy zobaczą co publikujesz, bo przecież nie wszyscy spędzają tak dużo czasu w sieci (jak Ty i Twój zespół komunikacyjny).

Dlaczego warto mieć swoją gazetę?

Warto o tym pamiętać, że komunikacja w sieci nadal ma niestety ograniczony zasięg i ograniczony czas dystrybucji materiałów.

Tak więc, oprócz ograniczonego czasu rozpowszechniania treści internetowych najważniejsza jest grupa odbiorców. Ci, którzy spędzają mało czasu w sieci albo nie spędzają go tam wcale – z dużym prawdopodobieństwem nie zobaczą publikowanych tam treści.

Alternatywą jest wykorzystanie narzędzia, które ma dłuższy czas żywotności i może być przeczytane (obejrzane) przez więcej niż jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Gazetka wyborcza

Jestem zafascynowany tym jak wielką siłę ma prasa. Materiał drukowany od czasu wynalezienia druku nadal jest znakomitym narzędziem, które jeśli dobrze zostanie przygotowane, może wesprzeć kampanie internetowe kandydatów.

Sam proces tworzenia takiego narzędzia komunikacji z mieszkańcami wcale nie musi być skomplikowany.

Korzystając ze swoich doświadczeń dziennikarskich, fotoreporterskich, sekretarza redakcji, redaktora naczelnego i wydawcy stworzyłem specjalny zbiór materiałów wideo, które mogą Ci pomóc w stworzeniu gazety dla kandydata.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak przygotować swoją własną Gazetę na Wybory (jeszcze przed wyborami) to zobacz KURS wideo „Jak zrobić gazetkę wyborczą”.  Dowiesz się jak przygotować gazetę dla swoich wyborców. Znajdziesz tam gotowe rozwiązania i szablony – dzięki temu w, bez przygotowania dziennikarskiego, drukarskiego ani graficznego przygotujesz swoją własną Gazetę na Wybory!

Gazetka to szansa na dotarcie do tych, którzy nie czytają Internetu, nie mają konta na Facebooku i nie oglądają Youtube’a. Przede wszystkim seniorzy – warto o nich pamiętać!

Jacek Babiel

Przydatne linki:
Kurs wideo, który pomoże Ci przygotować własną gazetkę wyborczą. Nie musisz mieć doświadczenia dziennikarskiego ani umiejętności graficznych – w kursie podpowiedzi rok po kroku jak stworzyć i wydać – Własna gazeta

Twoja Własna Gazeta – Gazetka wyborcza

– Jak przygotować własną gazetkę wyborczą w kilku krokach?
– Bez umiejętności graficznych, bez zdolności plastycznych według gotowych wzorów i szablonów
– W ciągu kilku minut, bez przygotowania dziennikarskiego, drukarskiego ani graficznego przygotujesz swoją własną Gazetę na Wybory!

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie
Książka „Jak wygrać wybory?”
Jak wygrać wybory?
Trening medialny

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu