Wyborczy falstart, promocja fanów, czy może fake news?

http://www.wiedza.e-babiel.com, Rahim Blak, jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Kilka godzin temu dostałem zaproszenie do polubienia strony na Facebooku o nazwie „Prezydent Patryk Jaki”. Zbyt dużo informacji tam nie było, tylko kilka zdjęć, nagrania wideo. I w sumie nie ważne, czy to sam minister Patryk Jaki zdecydował, że wystartuje, czy ktoś chciał Mu zrobić psikusa.

Teoretycznie przedwczesne rozpoczęcie kampanii wyborczej może skutkować karą… Kilka dni temu pisał o tym Serwis Samorządowy PAP.

Z drugiej strony jednak trzeba powiedzieć, że przepisy, które regulują sprawy startu w wyborach są na tyle przestarzałe, że czasem sprostanie ich wymogom i regulacjom narzuconym w zapisach jest prawie niemożliwe. I choć większość polityków wie o tym kiedy zaczynać, a kiedy „kokietować” wyborców, to raczej trudno się dziwić wyborcom, którzy chcą deklaracji od swoich reprezentantów.

Odwróćmy na chwilę sytuację i zapomnijmy o tych przepisach. Czy Ty jako wyborca wolałbyś dowiedzieć się o tym, że o Urząd Prezydenta Twojego miasta, będzie ubiegał się konkretny kandydat dwa miesiące przed dniem głosowania? Czy może lepiej by było, gdyby była taka możliwość dowiedzieć się wcześniej? I zobaczyć co ta konkretna pani kandydatka, albo kandydat sobą reprezentuje naprawdę?

Prawie jak Prezydent Michelle Obama

Dziś wyświetlił mi się także post promujący Michelle Obama. To ciekawe – przeszukałem i na Facebooku jest kilka takich kont, które promują Michelle jako kandydatkę do fotela Prezydenta USA. Wszystkie zapowiadają start żony byłego prezydenta. Łącznie skupiają wokół siebie ponad milion followersów (ale trzeba pamiętać, że promują wszyscy czytelnicy Facebooka z całego Świata).

http://www.wiedza.e-babiel.com, Rahim Blak, jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Jedno jest pewne. Jeśli sympatycy sami zaczynają promować polityków i widzą ich na stanowiskach, to może być sygnał. Im więcej takich sygnałów, tym łatwiej będzie podjąć decyzję – kandydować, czy nie.

Jacek Babiel

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory”

Audiobook WYGRAJ WYBORY

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY?

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie

Książka „Jak wygrać wybory?”

Jak wygrać wybory?

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu