Czy naprawdę chcesz wygrać wybory?

Kampania wyborcza do Sejmu i Senatu
W zasadzie teraz jest już ostatni dzwonek, by się przygotować i zacząć działać.

Często kandydaci zastanawiają się nad tym, ile czasu, energii i pieniędzy przeznaczyć na działania przed kampanią wyborczą. Stawka jest interesująca zwłaszcza dla kontrkandydatów – oni wiedzą, że wygrana to 4 lata z konkretnym zapleczem. Owszem, zadaniami i ciężką pracą ale są też korzyści związane z zajmowaniem wysokiego stanowiska i wykonywaniem prestiżowego zawodu (funkcji społecznej)…

Już dziś, bez względu na to ile czasu zostało do wyborów zapraszam do współpracy. Zarówno obecnych posłów i senatorów, aktywnych samorządowców, działaczy społecznych, ale także tych którzy nie mają doświadczenia w polityce, a chcą #WygraćWyboryParlamentarne jesienią 2019 roku.

Po pierwsze porozmawiajmy

Współpraca ze mną / Proponowany zakres działania.
Zazwyczaj współpracę z kandydatami zaczynam od intensywnego warsztatu „Kampania wyborcza od A do Zet” – 8-12 godzin pracy.

W czasie tych konsultacji pracuję z kandydatami nad:
1. Diagnozą otoczenia kandydata
2. Słabymi i mocnymi stronami kandydatów
3. Określeniem potrzeb kandydata, otoczenia, środowiska lokalnego, regionalnego
4. Wskazaniem działań, które są niezbędne do rozpoczęcia i uzyskania wygranej w konkurencji wyborczej
5. Zrozumieniem social mediów i mediów tradycyjnych.
6. Pracujemy też nad założeniami budżetu kampanii.

Wówczas rozmawiamy o wyborcach, układzie sił w regionie, dotychczasowych działaniach, zapleczu, grupach wsparcia, działaniach obecnych oraz planie na najbliższe dni oraz o budżecie całej kampanii wraz z planem.

W bardzo skondensowany sposób przejdziemy przez wszystkie elementy kampanii wyborczej, które kandydat będzie miał przed sobą po to, by po tym dniu pracy warsztatowej narysować plan działań na przyszłość.

Efektem będzie wstępny plan działań na czas od dnia dzisiejszego do dnia ogłoszenia wyborów. Bez względu na to czy będziemy ściśle współpracować przez ten czas, czy ta współpraca będzie luźna, kandydat będzie mieć plan działań do wykorzystania.

Będzie mowa o narzędziach, technikach i sposobach docierania do społeczności lokalnej, potencjalnych niebezpieczeństwach i sposobach ich rozwiązywania.

Jest to warsztat, w czasie którego kandydat otrzymuje jasny plan działania, po którym sam może dalej pracować bez doradcy.

Co dalej?

W przypadku podjęcia przez kandydata decyzji o tym, że potrzebuje dalszego wsparcia i koordynacji działań – podejmujemy wspólnie decyzję o zakresie działań i wyceniamy zakres działań i ściśle współpracujemy w terminie ustalonym także wspólnie.

Pracuję z kandydatami wspierając działania zaplecza, jestem doradcą i konsultantem w tematach strategii, działań kryzysowych oraz opracowania planów poszczególnych elementów kampanii, wspieram działania w sieci, w szczególności Social Mediach – (Facebook, Youtube). Koordynuję pracę zespołu wsparcia najbliższych współpracowników. Do dyspozycji kandydata są moje kompetencje, które zdobywałem i szkoliłem przez wiele lat, doświadczenie dziennikarskie, fotoreporterskie, telewizyjne, liderskie, zarządcze i przenikliwe analizy, które pomagały moim klientom wygrywać wybory.

Jacek Babiel

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu