Wybory samorządowe 2017

wybory samorządowe

To jest jeszcze nieoficjalna i niepotwierdzona informacja – krążą na Wiejskiej plotki, że być może w 2017 roku dojdzie do wcześniejszych wyborów samorządowych. Miałyby się one odbyć w wyniku afer związanych z reprywatyzacją nieruchomości w wielu samorządach.

I choć na obecną chwilę nie ma dokumentu w postaci projektu ustawy, która mogłaby umożliwić przeprowadzenie takich przedwczesnych wyborów, to warto wiedząc o tym, że taka możliwość istnieje już dziś przygotować się do kampanii wyborczej, która jeśli termin wcześniejszych wyborów zostanie ogłoszony, to z pewnością będzie ona bardzo krótka.

Kampania wyborcza już za chwilę?

Jak donosi Rzeczpospolita, w czasie ostatniego posiedzenia Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance miały się odbywać nawet rozmowy na ten temat, a partia w najbliższym czasie ma powołać komórki wojewódzkie do spraw wyborów samorządowych.

Mimo iż są to sprawy wewnętrzne Prawa i Sprawiedliwości, mimo iż nie jest tak łatwo wprowadzić zmiany w ordynacji wyborczej, to wiadomo przecież że większość rządząca potrafi organizować większość w Sejmie i zatwierdzać ustawy w dość szybkim tempie. Dlatego już dziś warto zacząć przygotowania do kolejnych wyborów samorządowych. Jeśli chcesz zostać radnym, chcesz zostać wójtem, albo chcesz zostać prezydentem i wygrać wybory – zacznij przygotowania.

Chcesz wiedzieć więcej na temat wyborów: