Zdecydowany kandydat na kandydata

wybory Facebook, kampania wyborcza na Facebooku, Wybory prezydenckie, Kampania wyborcza, Wybory do Sejmu, Wybory2020 gazeta na wybory samorządowe, gazetka wyborcza, Jak wygrać wybory doradca, Jak wygrać wybory ekspert, Jak wygrać wybory konsultant, Jak prowadzić kampanię wyborczą, wybory samorządowe doradca, wybory samorządowe ekspert, jak wygrać wybory kampania, jak prowadzić kampanię wyborczą, skuteczna kampania wyborcza, Wiedza.e-babiel.com, Skuteczna kampania wyborcza, jak wygrać wybory, jak zostać wójtem, jak zostać burmistrzem, jak zostać prezydentem, jak wygrać wybory samorządowe, wybory samorządowe 2018, drzewo kampanii wyborczej, drzewo kampanii, wybory w gminie, wybory na wsi, wybory w mieście, Kampania wyborcza na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, wybory, wybory 2020, wybory 2021, wybory 2022, wybory 2023, wybory 2024, wybory 2025, Kampania wyborcza od A do Zet, Jak wygrać wybory, Wybory kampania, wybory 2020, wybory samorządowe, wyboy Jacek Babiel, Wyory wygrać, Jak wygrać samorząd, Jak zostać Prezydentem, Jak zostać wójtem, Jak zostać burmistrzem, na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, http://www.wiedza.e-babiel.com, kampania w Social Mediach, kampania polityczna na Facebooku, reklama na Facebooku, jak wygrać wybory na Facebooku

Czego można nauczyć się od Trumpa? Z pewnością walki o swoje i walki do samego końca. „For more 12 years” powiedział z żartem Donald Trump do pokrzykujących na konwencji Republikanów. Przyjmując nominację raczej nikogo nie zadziwił. Więcej, nikt się nie spodziewał, że Republikanie mogliby w wyborach prezydenckich 2020 wystawić kogoś innego.

Sama nominacja Donalda Trumpa i Mike’a Pence’a została przedstawiona kilka godzin przed pierwszą nocą Konwencji Republikanów.

Konwencja Republikanów w odróżnieniu od konwencji nie odbywa się tak jak Konwencja Demokratów (która w większości była emisją nagrań wideo wypuszczonych do sieci), ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Pierwszego dnia do Charlotte (Karolina Północna) przyjechało kilkuset delegatów. Reszta uczestniczyła w konwencji elektronicznie.

I choć od dawna było wiadomo, że Trump będzie ubiegać się o reelekcję z oficjalnym wsparciem i nominacją Republikanów, to samo wydarzenie z pewnością miało inny przebieg niż dotychczas. Donald Trump pierwszego dnia konwencji, zaraz po odczytaniu przez Przewodniczącą Konwencji ilości głosów oddanych przez delegatów ze wszystkich stanów, pojawił się na scenie i został przywitany jako oficjalny nominowany Republikanów.

Idea: Trump, Trump, Trump!

Tego można się uczyć od Trumpa. Tak jak w pierwszej kampanii wyborczej, tak i tym razem Trump chciał zawładnąć przekazem medialnym.

W planie Konwencji każdego dnia pojawiło się wystąpienie Prezydenta USA, co miało zniwelować chwilową przewagę (tydzień przed Republikanami Demokraci mieli swoją konwencję i to o nich mówili dziennikarze w całych Stanach Zjednoczonych).

W krótkim filmie zamieszczonym poniżej warto zauważyć jak Amerykanie głosowali w kolejnych wyborach. Na szczególną uwagę zasługują głosowania w ponownych wyborach, kiedy prezydenci ubiegali się o drugą kadencję.

Pokazałem to nagranie, by zwrócić uwagę na to, że przegląd historycznego głosowania może pokazać doradcom i osobom odpowiedzialnym za kampanię, czego mogą się spodziewać. I choć nie zawsze tak jest, że elektorat w drugiej kadencji ponownie oddaje głos na „swojego” prezydenta, to wiedza o tendencjach może pomóc przyjąć założenia i przewidywania.

Oczywiście nie ma tu pokazanych nastrojów społecznych, a tym bardziej niezadowolenia, które zawsze pojawia się przed końcem kadencji nawet u zagorzałych zwolenników.

W czasie kiedy rozpoczynała nie Konwencja Demokratów w sondażach Donald Trump tracił do Joe Bidena od kilku do kilkunastu punktów. To, że Trump otarł się o odwrót swojego obozu jeszcze przed konwencją pokazał, że jako lider musi utrzymać delegatów i zarząd partii w ryzach. Do samej konwencji mu się to udało. Czy tak jak na konwencji, za delegatami pójdą i zagłosują republikańscy liderzy opinii i zwykli Amerykanie?

Jacek Babiel

Przydatne linki:

  1. Jak prowadzić kampanię wyborczą w Internecie i wygrać wybory? – case study
  2. Rok po, czy rok przed?
  3. Social Media w kampanii wyborczej

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu