Co by było gdyby za miesiąc odbyły się wybory samorządowe?

kampania wyborcza, wybory lokalne, www.wyborylokalne.pl

Pytanie, które często zadaję moim rozmówcom jest zawsze aktualne – gdyby za miesiąc odbyły się wybory samorządowe – to co byś zrobił? I jak oceniłbyś wówczas swoje szanse na miesiąc przed terminem głosowania?

Praktyka pokazuje, że większość kandydatów do ostatniej chwili zwleka z podjęciem decyzji czy w ogóle wystartować. Tak więc ta grupa kandydatów nie jest przygotowana do wyborów, nie wie co zrobić w czasie kampanii i jak zwrócić uwagę wyborców, a co najciekawsze grupa ta zazwyczaj nie wie nawet dlaczego chce wystartować w wyborach. To oczywiście brzmi dziwnie, ale tak jest. Jednych ktoś namówił, inni chcieli się sprawdzić i spróbować swoich sił, a jeszcze inni są statystami na listach i tzw naganiaczami głosów dla listy.

Stan idealny

Dla nas wyborców najlepiej by było, gdyby każdy kandydat decydujący się na start w wyborach lokalnych wiedział nie tylko dlaczego startuje, ale także by wiedział co zrobi sprawując społeczny mandat zaufania jako radny, wójt, burmistrz, czy prezydent.

Zwiększaj swoje szanse na wygraną

Lepszy kiepski plan i działanie, niż idealny plan i brak działań – to słowa mojego znajomego. Warto się przy nich zatrzymać. Plan i działanie to jakaś akcja, jakiś ruch, jakaś praca, a potem efekty. W przypadku planu bez działań (choćby idealnego planu) efektów nie będzie. Zwiększanie szans na wygraną związane jest z działaniem i podejmowaniem ryzyka. Oczywiście na początku jest decyzja, którą warto mieć za sobą, a im wcześniej tym potem będzie łatwiej prowadzić działania mające na celu zyskanie sympatii wyborców.

Jasne, wiem, są tacy którzy w ostatniej chwili zaczynają i są wybierani. Jest jedno „ale”. Większość z nich jest rozpoznawalna, ma już swoją markę osobistą, a wyborcy nie spotykają i nie stykają się z ich nazwiskami po raz pierwszy.

Dlatego, jeśli chcesz wygrać najbliższe wybory samorządowe (bez względu na to kiedy one będą) zacznij działać już dziś. Pomocą niech będzie tytuł tego tekstu i pytanie. Odpowiedz na nie, a wtedy łatwiej ocenisz swoje szanse i realia wygranej.

Jacek Babiel

Już 17 listopada 2017 r.  Konferencja WYBORY LOKALNE  – zyskaj BONUS 500 zł na materiały wyborcze

 

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

 

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu