Kiedy zacząć kampanię?

Jacek Babiel, kampania na Facebooku, kampania w Meta, doradca wizerunkowy, doradca medialny, doradca wybory, jak wygrać wybory samorządowe, Kampania Wyborcza w Social Mediach, Kampania na wybory, Jak wygrać wybory samorządowe, drzewo kampanii, trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, kampania wyborcza z małym budżetem, jak wygrać wybory w gminie, jak wygrać wybory w gminie wiejskiej

Kodeks wyborczy jasno mówi kiedy można prowadzić agitację wyborczą. Tymczasem liderzy największych partii politycznych jakby nie zauważali tego zapisu – otwarcie mówią, że jesteśmy w okresie prekampanii wyborczej.

Słowa polityków i samorządowców o tym jak długo powinna trwać kampania wyborcza kwituje stwierdzenie, że kampania wyborcza tak naprawdę zaczyna się dzień po ogłoszeniu wyników głosowania.

Wiele osób tak robi. Z mniejszym lub większym zaangażowaniem. To co przyświeca naprawdę tym najbardziej walecznym to korzyści płynące z wcześniejszego rozpoczęcia agitacji.

Zanim będzie właściwa kampania

Okazuje się, że to co jest dozwolone, nie zawsze zabronione, bywa sposobem na obejście zakazów i nakazów uregulowanych w przepisach prawa.

Dla nowych kandydatów, dla pretendentów – czas kampanii wyborczej zazwyczaj jest bardzo krótki. Czekają oni zazwyczaj do ostatniej chwili i właściwie do terminu ogłoszenia terminu wyborów. Po zarejestrowaniu komitetu wyborczego zaczynają wyścig o głosy wyborców.

Inni, ci którzy wiedzą że tak naprawdę prawo w zakresie prowadzenia kampanii wyborczej jest nie do końca jasne, wykorzystują możliwości, a czasem nawet naginają rzeczywistość, by wcześniej zdobyć przewagę przed innymi.

Niestety polskie przepisy i instytucje powołane do ich przestrzegania wskazują, że mogą jedynie „apelować do kandydatów” o nieprowadzenie działań przed rozpoczęciem właściwej kampanii wyborczej.

Jacek Babiel

  1. Co robić, by zdobyć mandat radnego? Przeczytaj koniecznie jeśli masz zamiar wystartować i zostać radnym
  2. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program, który pomoże Ci przygotować materiały graficzne i grafiki do mediów społecznościowych
  3. Reklama polityczna – jak to robić, kiedy zacząć i na co zwrócić uwagę? Jeśli chcesz wygrać wybory zobacz ⬆
  4. Chcesz zostać wójtem, burmistrzem, prezydentem? Zanim wystartujesz, musisz to zobaczyć.
  5. Jak mogę Ci pomóc wygrać wybory?

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu