Druk materiałów wyborczych

gdzie wydrukować materiały wyborcze, druk plakatów wyborczych, druk ulotek wyborczych, Jacek Babiel, kampania na Facebooku, kampania w Meta, doradca wizerunkowy, doradca medialny, doradca wybory, jak wygrać wybory samorządowe, Kampania Wyborcza w Social Mediach, Kampania na wybory, Jak wygrać wybory samorządowe, drzewo kampanii, trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, kampania wyborcza z małym budżetem, jak wygrać wybory w gminie, jak wygrać wybory w gminie wiejskiej

Na początku XXI wieku na całym świecie rozprzestrzeniała się wizja, która mówiła, że w ciągu najbliższych kilku lat druk na papierze umrze śmiercią naturalną.

Internet miał zastąpić gazety i książki drukowane na papierze. Miało nie być ulotek, wizytówek i innych temu podobnych, a wszystko miało się zmieścić na stronach internetowych.

Okazuje się, że mimo rozwoju Internetu i sztucznej inteligencji nadal nie można zrezygnować z drukowanych materiałów wyborczych.

Prawie 1/3 społeczeństwa to seniorzy. I oczywiście część z nich posiada smartfony, porusza się swobodnie po Internecie i zagląda nawet do mediów społecznościowych. Ale nie można o nich zapominać i warto właśnie dlatego wykorzystać druk po to, by dać szansę seniorom na kontakt z tobą.

Gdzie drukować materiały wyborcze?

Kandydaci myślą, że najszybciej i najtaniej jest wydrukować na drukarce laserowej w domu. I choć nie jest to już bardzo często spotykana praktyka to nadal niektórzy tak robią. Tymczasem koszt druku kilku tysięcy ulotek w drukarni jest o wiele niższy niż koszt tonera do drukarki laserowej.

Warto posłuchać rozmowy z Danielem Puławskim z Printing.pl i skorzystać z podpowiedzi.

Ile drukować i jakie formaty? To wszystko zależy od tego o jakie stanowisko się ubiegasz. Ale na samym wstępie, zanim zlecisz druk ulotek, plakatów, wizytówek wyborczych lub banerów – odpowiedz sobie na pytanie w jaki sposób zrobisz dystrybucję wydrukowanych materiałów.

Ile drukować, żeby wygrać?

Nakład? Lepiej więcej za jednym razem, niż dwa razy mniejsze nakłady. Po pierwsze to będzie taniej, a po drugie szybciej. I przede wszystkim – na pewno. Bo niestety ci którzy dodrukowują swoje materiały wyborcze zapominają, że kampania wyborcza to żniwa dla drukarni i wtedy naprawdę na ostatniej prostej trudno o dobry termin druku.

I właśnie dlatego warto wcześniej pomyśleć o tym jak powinny wyglądać materiały drukowane. Oczywiście są dostępne bezpłatne programy graficzne, za pomocą których można łatwo zaprojektować ulotkę albo plakat. Ja jednak z doświadczenia wiem, że lepiej ten temat zlecić grafikowi, który po pierwsze ma doświadczenie w przygotowywaniu materiałów do druku. Tu oczywiście chodzi przede wszystkim o czas przygotowania dobrych materiałów i ich jakość. Od grafika zatrudnionego w drukarni można tego oczekiwać. Dodatkowo wiele drukarni, które realizują druk materiałów wyborczych świadczy serwis bezpłatnego przygotowania projektu. Warto o to zapytać.

Jacek Babiel

ZOBACZ TEŻ TO
1. Jeśli chcesz wykorzystać: reklama polityczna na Facebooku

2. Co robić, by zdobyć mandat radnego? Przeczytaj koniecznie jeśli masz zamiar wystartować i zostać radnym
3. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program, który pomoże Ci przygotować materiały graficzne i grafiki do mediów społecznościowych
4. Chcesz zostać wójtem, burmistrzem, prezydentem? Zanim wystartujesz, musisz to zobaczyć.
Zobacz Jak wykorzystać media społecznościowe i zbudować wizerunek kandydata?

5. Jak wykorzystać Facebooka w kampanii wyborczej?

6. Jak mogę Ci pomóc wygrać wybory?

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu