Milion złotych dla wójta, 3 mln dla zespołu

Jacek Babiel, kampania na Facebooku, kampania w Meta, doradca wizerunkowy, doradca medialny, doradca wybory, jak wygrać wybory samorządowe, Kampania Wyborcza w Social Mediach, Kampania na wybory, Jak wygrać wybory samorządowe, drzewo kampanii, trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, kampania wyborcza z małym budżetem, jak wygrać wybory w gminie, jak wygrać wybory w gminie wiejskiej

Jest o co grać. Jeszcze do niedawna sytuacja była na tyle dziwna, że radni obniżając maksymalnie wynagrodzenie wójtowi albo burmistrzowi tworzyli sytuację, w której remontujący łazienkę pracownik budowlany mógł zarobić sporo więcej. Przy okazji różnica w odpowiedzialności obu stanowisk była znacząca. Zmiany regulujące wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów w 2021 roku to zmieniły.

Nie idziemy po wygraną w wyborach dla pieniędzy! Słyszałem to wiele razy, zarówno od kandydatów na radnych, ale też od wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Teoretycznie to prawda. Często chodzi o zmianę i niezadowolenie z efektów rządów dotychczasowego wójta, burmistrza, czy prezydenta.

Wysoka nagroda

W 2021 roku po zmianach jakie otworzyły możliwość podniesienia diet radnym ale także dały możliwość podniesienia wynagrodzenia wójtom, burmistrzom, prezydentom prawie we wszystkich samorządach radni dokonali zmian. Nie wszystko było obowiązkowe, ale w znaczącej większości liderzy samorządów na tych zmianach zyskali znacznie.

Te zmiany z pewnością będą miały ogromny wpływ na to ile kandydatów zdecyduje się powalczyć w kolejnych wyborach o fotel wójta, burmistrza i prezydenta.

Wygrasz wybory – zarobisz ponad milion

Tort, o który powalczą kandydaci w wielu wypadkach przekracza 1 milion złotych w skali pięciu lat. A to tylko jedna kadencja.

Przykładowo Wójt Gminy Piątnica zarabiający 19 470 zł miesięcznie przez pięć lat (pod warunkiem, że radni nie obniżą tego wynagrodzenia), będzie mógł zarobić 233 640 złotych rocznie. W czasie jednej kadencji taki wójt będzie mógł zarobić 1 168 200 zł.

Chcę wierzyć, że kandydaci startujący i ubiegający się o pełnienie publicznych funkcji – robią to nie tylko z pobudek finansowych. Mam jednak świadomość, że ten element, zwłaszcza w nadchodzących wyborach przynajmniej dla części kandydatów w wyborach samorządowych będzie mieć kluczowe znaczenie.

3 mln dla drużyny

W momencie startu wiele osób tego nie zauważa, ale prezydent miasta i dwóch jego zastępców przez pięć lat zarobią razem ponad 3 mln złotych. I tu wcale nie trzeba brać pod uwagę najwyższych możliwych stawek. W niektórych przypadkach bowiem zastępcy prezydenta zarabiają więcej niż sam prezydent.

Wygrana w wyborach samorządowych

Wygrana w wyborach to nie tylko stanowisko wójta, burmistrza, czy prezydenta. Oprócz naczelnych funkcji w ratuszu są często jeszcze instytucje kultury (gminne), spółki komunalne, w których posady są zbliżone (pod względem wynagrodzenia) do wójtów, burmistrzów i prezydentów. A czasem nawet przewyższają je.

Jacek Babiel

Jak mogę Ci pomóc wygrać wybory?

⬇Jeśli myślisz ⬇ o tym, by wystartować i zostać wójtem, burmistrzem albo prezydentem:

  1. Co robić, by zdobyć mandat radnego? Przeczytaj koniecznie jeśli masz zamiar wystartować i zostać radnym
  2. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program, który pomoże Ci przygotować materiały graficzne i grafiki do mediów społecznościowych
  3. Reklama polityczna – jak to robić, kiedy zacząć i na co zwrócić uwagę? Jeśli chcesz wygrać wybory zobacz ⬆
  4. Chcesz zostać wójtem, burmistrzem, prezydentem? Zanim wystartujesz, musisz to zobaczyć.
  5. Zobacz Jak wykorzystać media społecznościowe i zbudować wizerunek kandydata? Jak wykorzystać Facebooka w kampanii wyborczej?
  6. Jak mogę Ci pomóc wygrać wybory?

https://www.jacekbabiel.pl/instrukcja_wygrywania

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu