Każdego stać na doradcę wyborczego

konsultant wyborczy, doradca wyborczy, zaangażuj_mieszkańców; wygraj wybory, wiedza.e-babiel.com, jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Jeśli myślisz, że nie stać Cię na pracę z konsultantem i doradcą, który pomoże Ci przygotować skuteczną strategię działania na czas kampanii wyborczej to od razu chcę zbić ten argument. Stać Cię i wcale nie musisz mieć niesamowicie wielkiego budżetu, by rozpocząć współpracę ze strategiem.

Ale zacznijmy od tego gdzie jest meta!
Jeśli chcesz zostać wójtem, burmistrzem albo prezydentem to wiesz, że nie tylko Ty starać się będziesz o te społecznie zaszczytne stanowisko, a z pewnością o “fotel” będzie konkurować kilka innych osób.

Każdy ma swoje powody i każdy będzie dysponować różnego rodzaju pomocami: wsparcie znanych osób, wsparcie bliskich, wsparcie sztabu wyborczego i wsparcie doradców.

Niektórzy poradzą sobie sami, a znaczna większość kandydatów przekonana o wszechwiedzy właśnie tak podejdzie do kampanii wyborczej – tzn “na czuja”. Czy to jest dobry sygnał dla Ciebie? Z pewnością tak, jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że pracując z doradcą możesz wielokrotnie zwiększyć swoje szanse wygranej.

Jak to działa?
Inni są sami, wiedzą wszystko najlepiej, nikt nie wspiera ich działań, nikt nie obserwuje konkurencji, a co najwyżej rodzina udziela wskazówek… Ty możesz mieć wsparcie niezależnego, bezstronnego obserwatora i eksperta, który zawsze powie Ci to, czego nie powiedzą bliscy (np. by Cię nie urazić). A w czasie kampanii wyborczej wielokrotnie sygnały o powstających sytuacjach kryzysowych, szansach na dodatkowe działanie pojawiają się szybko i szybko znikają. Zobaczyć je mogą Ci, którzy wiedzą jakich narzędzi używać…
Najgorszy scenariusz to przegrana o włos! O kilka głosów, o kilkadziesiąt rozmów mniej, o kilka wpisów, ulotek, plakatów czy filmów więcej – a wszystko na nic…

Chcesz wygrać…
Często kandydaci zastanawiają się nad tym, ile czasu, energii i pieniędzy przeznaczać na działania przed kampanią wyborczą. Ja odpowiadam, tyle by w czasie kampanii wyborczej zamykać temat zwracania uwagi na siebie, a nie dopiero go rozpoczynać. I to właśnie jest jeden z elementów, które sprawiają, że kandydaci obawiają się w ostatniej chwili o to jaki będzie wynik. Zaczynając w ostatniej chwili nie mogą poświęcić ani czasu, ani wystarczającej ilości energii, ani tym bardziej wystarczającej ilości pieniędzy (bo ustawa nakłada widełki, których nie można przeskoczyć). A gdyby tak rozpocząć działania rok, albo nawet sześć miesięcy przed terminem wyborów?

Czy stać Cię na porażkę?
Jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu w #WyborySamorządowe i chcesz #WygraćWybory2018, to musisz zacząć działać. Już dziś! Jak to mówią – czas to pieniądz!

Jacek Babiel

Jeszcze jedno,
jeśli nadal myślisz, że nie stać Cię na współpracę z doradcą, zastanawiasz się, nie wiesz co zrobić – to najtańszym i najszybszym sposobem jest możliwość przeczytania poradnika wyborczego, książki albo posłuchania audiobooka. Na rynku jest sporo takich książek napisanych przez konsultantów i doradców specjalizujących się w kampaniach wyborczych (także tych samorządowych).

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:
???Więcej o tym jak wykorzystać Facebooka w działaniach marketingowych
???Audiobook Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory – 2,99 zł

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu