Doradca wyborczy

W zasadzie teraz jest już ostatni dzwonek, by się przygotować i zacząć działać. Ale na początku musisz odpowiedzieć na pytanie czy naprawdę chcesz wygrać wybory.

Często kandydaci zastanawiają się nad tym, ile czasu, energii i pieniędzy przeznaczyć na działania przed kampanią wyborczą. Stawka jest interesująca zwłaszcza dla kontrkandydatów – oni wiedzą, że wygrana to 4 lata z konkretnym zapleczem. Owszem, zadaniami i ciężką pracą ale są też korzyści związane z zajmowaniem wysokiego stanowiska i wykonywaniem prestiżowego zawodu (funkcji społecznej)…

Już dziś, bez względu na to ile czasu zostało do wyborów zapraszam do współpracy. Zarówno obecnych posłów i senatorów, aktywnych samorządowców, działaczy społecznych, ale także tych którzy nie mają doświadczenia w polityce, a chcą Wygrać Wybory Parlamentarne.

Doradca wyborczy

Po pierwsze porozmawiajmy. Współpraca ze mną / Proponowany zakres działania. Zazwyczaj współpracę z kandydatami zaczynam od intensywnego warsztatu „Kampania wyborcza od A do Zet” – 8-12 godzin pracy.

W czasie tych konsultacji pracuję z kandydatami nad:
1. Diagnozą otoczenia kandydata
2. Słabymi i mocnymi stronami kandydatów
3. Określeniem potrzeb kandydata, otoczenia, środowiska lokalnego, regionalnego
4. Wskazaniem działań, które są niezbędne do rozpoczęcia i uzyskania wygranej w konkurencji wyborczej
5. Zrozumieniem social mediów i mediów tradycyjnych.
6. Pracujemy też nad założeniami budżetu kampanii.

Wówczas rozmawiamy o wyborcach, układzie sił w regionie, dotychczasowych działaniach, zapleczu, grupach wsparcia, działaniach obecnych oraz planie na najbliższe dni oraz o budżecie całej kampanii wraz z planem.

Kampania wyborcza do Sejmu i Senatu

W bardzo skondensowany sposób przejdziemy przez wszystkie elementy kampanii wyborczej, które kandydat będzie miał przed sobą po to, by po tym dniu pracy warsztatowej narysować plan działań na przyszłość.

Efektem będzie wstępny plan działań na czas od dnia dzisiejszego do dnia ogłoszenia wyborów. Bez względu na to czy będziemy ściśle współpracować przez ten czas, czy ta współpraca będzie luźna, kandydat będzie mieć plan działań do wykorzystania.

Będzie mowa o narzędziach, technikach i sposobach docierania do społeczności lokalnej, potencjalnych niebezpieczeństwach i sposobach ich rozwiązywania.

Jest to warsztat, w czasie którego kandydat otrzymuje jasny plan działania, po którym sam może dalej pracować bez doradcy.

Wybory parlamentarne

W przypadku podjęcia przez kandydata decyzji o tym, że potrzebuje dalszego wsparcia i koordynacji działań – podejmujemy wspólnie decyzję o zakresie działań i wyceniamy zakres działań i ściśle współpracujemy w terminie ustalonym także wspólnie.

Pracuję z kandydatami wspierając działania zaplecza, jestem doradcą i konsultantem w tematach strategii, działań kryzysowych oraz opracowania planów poszczególnych elementów kampanii, wspieram działania w sieci, w szczególności Social Mediach – (Facebook, Youtube). Koordynuję pracę zespołu wsparcia najbliższych współpracowników. Do dyspozycji kandydata są moje kompetencje, które zdobywałem i szkoliłem przez wiele lat, doświadczenie dziennikarskie, fotoreporterskie, telewizyjne, liderskie, zarządcze i przenikliwe analizy, które pomagały moim klientom wygrywać wybory.

Jacek Babiel

Więcej o kampaniach wyborczych:

1. Kurs wideo „Jak wykorzystać Facebooka w kampaniach wyborczych?„. Jeśli chcesz zwiększać zasięgi, nie masz budżetu na reklamy i chcesz w bezpłatny sposób docierać do wyborców – dzięki temu kursowi dowiesz się co publikować, by zwiększać zaangażowanie wyborców, jakich narzędzi używać, by bezpłatnie docierać do większej ilości mieszkańców Twojej gminy lub miasta i jakich bezpłatnych narzędzi używać, by tworzyć atrakcyjnie wyglądające grafiki i zdjęcia.

2. Audiobook „Kampania wyborcza – wygraj wybory„. Jest to materiał audio, który możesz słuchać w dowolnym miejscu. W audiobooku znajdziesz podpowiedzi dotyczące przygotowania się do startu w wyborach.

3. Konsultacje wyborcze – W formie wideokonferencji (lub telekonferencji). Konsultacje są przeznaczone dla wszystkich osób, które zamierzają albo prowadzą już kampanię wyborczą, zamierzają wystartować w uzupełniających lub ponownych wyborach.

4. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu