Ile to kosztuje? Wybory

Jak wygrać wybory samorządowe, drzewo kampanii, trening medialny, szkolenie z przemawiania, szkolenia z przemówień, jak sprzedawać siebie, prezentacje bez tajemnic ,prezentacje bez tajemnic, skuteczne prezentacje, skuteczne prezentacje, szkolenia medialne, szkolenia medialne, szkolenia z wystąpień publicznych, szkolenia z wystąpień publicznych na scenie, szkolenie jak udzielać wywiadów, szkolenia dla rzeczników prasowych, szkolenie dla rzeczników, szkolenie z wystąpień dla wójtów, sztuka prezentacji dla samorządowców, trening medialny trening medialny, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, wprowadzić prezentacje na wyższy poziom, http://wiedza.e-babiel.com

Wszyscy wiedzą, że kampania to nie byle co, nie jakaś tam wizyta u stomatologa, gdzie wyrywasz zęba, albo leczysz kanałowo i po kilku razach jest koniec.

Tu potrzeba łączenia faktów, umiejętności przewidywania, zręczności w zakresie prowadzenia i wymyślania strategii nie tylko na czas pokoju, ale także na czas walki o „tron”. Im później tym lepiej – mogło by się zdawać (przecież kontrkandydaci się nie dowiedzą i nie będą atakować) – ale te „później” to zazwyczaj z większym niepokojem, niepewnością i obawą, że „oni” są lepiej przygotowani.

Po ile i dlaczego nie jest tak jak w spożywczym?

Najczęściej zadawanym pytaniem jest „ile to kosztuje”? – Ja zazwyczaj pytam o co konkretnie chodzi, ale kandydaci upewniają stanowczym głosem „ile kosztuje wsparcie fachowca? – bo chcę wygrać wybory”!

Jak wygrać wybory doradca, Jak wygrać wybory ekspert, Jak wygrać wybory konsultant, Jak prowadzić kampanię wyborczą, wybory samorządowe doradca, wybory samorządowe ekspert, jak wygrać wybory kampania, jak prowadzić kampanię wyborczą, skuteczna kampania wyborcza, Wiedza.e-babiel.com, Skuteczna kampania wyborcza, jak wygrać wybory, jak zostać wójtem, jak zostać burmistrzem, jak zostać prezydentem, jak wygrać wybory samorządowe, wybory samorządowe 2018, drzewo kampanii wyborczej, drzewo kampanii, wybory w gminie, wybory na wsi, wybory w mieście, Kampania wyborcza na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, wybory 2018, wybory 2019, wybory 2020, wybory 2021, wybory 2022, wybory 2023, wybory 2024, wybory 2025, Kampania wyborcza od A do Zet, Jak wygrać wybory, Wybory kampania, wybory 2018, wybory samorządowe, wyboy Jacek Babiel, Wyory wygrać, Jak wygrać samorząd, Jak zostać Prezydentem, Jak zostać wójtem, Jak zostać burmistrzem, na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, https://www.e-babiel.com

I tu pojawia się najważniejszy element odczarowania. Bo wcale nie o to chodzi, czy masz dzisiaj pieniądze na prowadzenie kampanii wyborczej i zatrudnienie eksperta na czas walki wyborczej. To raczej kwestia Twojego celu i szukania odpowiedzi na pytanie – ile to dla Ciebie znaczy? Jak bardzo jesteś zdeterminowany do działania? Ile włożysz wysiłku i zaangażowania w zdobycie celu, którym jest zostanie wójtem, burmistrzem, czy prezydentem? Odpowiedź na pytanie „ile to kosztuje?” będzie łatwiejsza, kiedy odpowiesz sobie na pytania, dlaczego tym razem ubiegasz się o pozycję samorządową. Nie ma znaczenia, czy jest to pierwszy raz, czy są to starania o reelekcję, czy może chcesz zastąpić kogoś na stanowisku (kogoś, kto np. przez kilkanaście lat piastuje te publiczne stanowisko).

Po co zatrudniać eksperta?

Kiedy robisz remont, szukasz budowlańca który się zna na robocie, w czasie choroby szukasz najlepszego lekarza, a kiedy lecisz na wakacje, wybierasz linie lotnicze z nadzieją, że zatrudniają wykwalifikowanego pilota, który ma wylatane tyle godzin, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Przynajmniej ja tak robię. Nie uczę się każdego zawodu wiedząc, że wówczas nie dotarłbym na wakacje w wyznaczonym czasie, nie wyleczyłbym się z choroby i nie zbudował dobrze domu tak, jak zrobię to z pomocą ekspertów – architektów i inżynierów.

Podobnie jest z wyborami. Można oczywiście po harcersku rzucać się na otwarte wody, ale skoro jest możliwość i okazja, by skorzystać ze wsparcia?

Oczywiście, w sklepie spożywczym jest tak, że bochenek chleba ma określoną cenę i jest ona stosunkowo niska w porównaniu z wizytą u ginekologa przed porodem, czy u architekta, który projektuje bezpieczny dom.

Wszystkim, którzy myślą o tym, by wystartować i nie chcą wydawać pieniędzy na współpracę z doradcami i konsultantami podpowiadam – nie róbcie tego na przekór sobie! Lepiej iść na żywioł i zaplanować swój sukces wiedząc, że oszczędzasz kilka, czy kilkanaście tysięcy na profesjonalnym doradztwie.

W końcu to wyborcy w dniu głosowania powiedzą Ci, czy Ci się udało. Ale wtedy na konsultacje będzie już za późno.

Jacek Babiel

Dołącz do Grupy Wybory 2019 na Facebooku

Więcej o kampanii wyborczej

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

Trening Medialny od A do Zet

Marketing w internecie.

Uwolnij twórczy potencjał smartfona!

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu