Jak zbierać pieniądze?

jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Pieniądze to nie wszystko, ale bez pieniędzy zawsze jest trudniej! Co robić? Jak zbierać pieniądze?

Wcale nie chodzi o to, czy lubię Ryszarda Petru, czy nie. Ten tekst jest o pieniądzach i o ludziach, którzy wiedzą jak je zbierać.
Trochę to przewrotne w sytuacji gdy partia Nowoczesna po stracie dotacji z budżetu państwa jest pokazywana przeze mnie jako przykład, który można brać pod uwagę jako wzór – jak zbierać pieniądze.

Strona internetowa

Ci, którzy umieją używać dostępnych narzędzi i wiedzą jak wykorzystać „ruch”, który jest i tak cały czas na stronach internetowych mogą zarządzać nie tylko zwykłymi wizytami na stronie internetowej. Oprócz czytających i oglądających sympatyków partii politycznej są z pewnością tacy, którzy zechcą dać coś od siebie. I to dosłownie – dać.
System zbierania pieniędzy, który używany jest przez Nowoczesną, wiele lat temu zapoczątkowali amerykanie. Mikropłatności, choć przez wiele lat nie były tam bardzo popularne (politycy i główne partie zabiegały raczej o bogatych biznesmenów i duże budżety), kilka lat temu zyskały na popularności. Dopiero Barack Obama w pierwszej kampanii wyborczej w 2008 roku pokazał, że mikropłatności mogą być dużo ważniejszym źródłem dochodu kandydata zbierającego fundusdze na kampanię.

Elity nie doceniały małych

Tak było w kampanii Baracka Obamy, który docierał ze swoim przekazem do klasy średniej. A jak wiadomo, klasa średnia dysponuje innymi pieniędzmi niż biznesklasa i zamożni. Lata 2007 i 2008 z finałem prezydenckiej kampanii wyborczej dla obserwatorów z zagranicy ale też z USA, były swego rodzaju pobudką. Okazało się, że Barack Obama, czarnoskóry kandydat Partii Demokratycznej zbierał dużo więcej pieniędzy niż jego konkurent senator John McCain z Partii Republikańskiej. Ten proces opisałem w książce „WWW-WYBORY. Internet jako narzędzie komunikacji politycznej na przykładzie prezydenckich kampanii wyborczych Baracka Obamy”.

Podkreślam wagę tego procesu zbierania pieniędzy, który zarówno w Stanach Zjednoczonych jak tez i w Polsce w czasie kampanii wyborczej jest obwarowany szczegółowymi zasadami zapisanymi w prawie. Tak więc ten etap jest już ostatnim etapem zbierania funduszy – w czasie kampanii wyborczej.

Zrób coś innego

Jednak, oprócz ścisłego czasu przedwyborczego jest też czas na zwykłe, codziennne działania, na których realizację przecież też potrzebne są pieniądze. Dlatego warto wiedzieć jak się do tego zabrać.

Nowoczesna na swojej stronie internetowej zamieściła wyraźny, czerwony przycisk „WESPRZYJ NAS”, który przenosi internautę na stronę za pomocą której można dokonać darowizny na rzecz partii. Wpłata dokonywana jest na cele statutowe partii a wpłaty mogą być dokonywane wyłącznie przez osoby mieszkające w Polsce i posiadające polskie obywatelstwo. Każdy może wybrać zaproponowaną przez partię kwotę, ale może też dokonać dowolnej, innej kwoty. Ważne, by zsumowane wpłaty na partię nie przekroczyły 30 000 zł na osobę w ciągu roku kalendarzowego.
Na stronę internetową można trafić bezpośrednio ze strony głównej partii, z profili społecznościowych, ale także ze skrzynki elektronicznej albowiem Nowoczesna wysyła co jakiś czas swoim subskrybentom emaile przypominające o tym, że każdy może dokonać dowolnej wpłaty na jej konto. Zresztą dzieje się to podobnie do tego co robili i robią nadal politycy amerykańscy. Barack Obama Mitt Romney, Donald Trump, Hillary Clinton – wszyscy wysyłali emaile do swoich sympatyków i subskrybentów wiadomości elektroniczne, w których pisali o bieżącej działalności, sukcesach i potrzebach, a na końcu zawsze był przycisk (donate $1, albo donate $5).

To właśnie dlatego warto budować swoją bazę subskrybentów, by mieć z nimi kontakt, by móc ich mobilizować i prosić o wsparcie w walce wyborczej, ale także, by poprosić ich także o wsparcie finansowe. Prawda jest taka, że wpłata 5, czy 10 zł dla zwykłego mieszkańca, sympatyka nie jest dużym obciążeniem. Na pewno łatwiej uzyskać od sympatyków kilka małych wpłat niż jedną wielką wielotysięczną dotację.

Mówiąc o robieniu czegoś innego, niecodziennego, nieszablonowego chcę zwrócić także uwagę na to, że każdy działacz społeczny, zwykły mieszkaniec, może zbierać bardzo łatwo pieniądze na realizacje przedsięwzięć, które potem można będzie pokazać w czasie kampanii wyborczej. To ważne, zbieranie funduszy na kampanię wyborczą w taki sposób nie jest możliwe w związku z przepisami, ale zbieranie pieniędzy na działania społeczne, projekty lokalne już jest dozwolone. Dlatego właśnie zwłaszcza w czasie kiedy nie ma ogłoszonych wyborów warto korzystać z narzędzi takich jak serwisy crowdfoundingowe typu www.polakpotrafi.pl www.polakpomaga.pl czy www.wspieramto.pl.

Tych serwisów jest oczywiście więcej. Ale w tym miejscu chcę zaznaczyć, że zostały one stworzone przede wszystkim po to, by jednoczyć ludzi, którzy chcą za pośrednictwem tych serwisów zebrać środki finansowe na to, by pomóc innym. Pokazuję je jako dobry sposób zbierania funduszy wierząc, że każde działanie polityków, radnych, wójtów, burmistrzów, posłów i senatorów jest związane z ich misją służenia i pomagania nam, społecznościom lokalnym i mieszkańcom naszych miast i wsi.

Daj szansę swoim czytelnikom

Jeszcze innym sposobem zbierania pieniędzy jest stosowanie narzędzi, za pomocą których internauci moga wpłacać dowolne kwoty pieniędzy blogerom i właścicielom platform internetowych. Myślę tu o stronach internetowych działaczy osiedlowych, społecznych, czy też zwykłych mieszkańców, którzy na codzień robią coś ciekawego, dzielą się tym z czytelnikami za pośrednictwem platform blogowych, stron internetowych i mediów społecznościowych. Polecam BILLONYetiPay. Są to narzędzia, które umożliwiają szybką przesyłkę pieniędzy w sieci. Po założeniu profilu „Wydawcy” możesz pobrać kod z przyciskiem „Dokonaj wpłaty”, który możesz zamieścić na swojej stronie internetowej obok tekstów i dzięki temu możesz zacząć zbierać pieniądze od swoich czytelników. Proste narzędzia, które można wykorzystać też w mediach społecznościowych.

Tymczasem kilka dni temu opublikowałem ten tekst a w międzyczasie dostałem kilka wiadomości email z prośbą o wysłanie kilku dolarów. Jak to robi zespół Donalda Trumpa?

dze na wybory, ulotka wyborcza, kampania w internecie, jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Luźne tłumaczenie listu Republikanów.

Przyjaciele, wiecie, że Amerykanie są za Prezydentem Trumpem. Niemniej liberałowie robią nam przeszkody w Senacie i są przeciw głosom własnego narodu
chcą przeciwdziałać Prezydentowi i ochronić program ObamaCare. Teraz liczymy na zwolenników, takich jak Ty,
aby mieć pewność, że dysponujemy zasobami potrzebnymi do wyboru Konserwatystów do Senatu, który będą popierać naszego Prezydenta. Jeśli się zgadzasz, rozważ wsparcie przed terminem lipiecowym.

Wyślij 1 USD

Nasz plan ma przywrócić moc Amerykanom i zrobić porządek w Waszyngtonie. Jeśli jesteś z nami i wspierasz Prezydenta Trumpa,
wprowadzając AMERICA FIRST, rozważ dzisiejsze wsparcie.

Zespół TRUMP.

List ten zostal wysłany ze skrzynki Republican National Committee, a więc reprezentanci Partii Republikańskiej, mimo wygranej Trumpa dalej zbieraja pieniądze. I wykorzystują do tego celu nawet potknięcia, takie jak przy głosowaniu za odwołaniem ObamaCare, które Donald Trump przegrał (w głosowaniu trzech członków Partii Republikańskiej się wyłamało i zagłosowało jak Demokraci). Tak więc, nie tylko sukcesy, ale i porażki są wyzwaniem, które można wykorzystać do zbierania pieniędzy.

http://wiedza.e-babiel.com; pieniadze na wybory, ulotka wyborcza, kampania w internecie, jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Warto podążać śladami innych. Kopiować je i wprowadzać swoje unowocześnienia, udogodnienia, ułatwienia. Na tym polega rozwój.

 

Dalej, dwa dni po tym emailu dostałem kolejną wiadomośc z zespołu Donalda Trumpa. Niecały tydzień później dostełem wiadmość z zespołu Baracka Obama.

Co ciekawe, przecież Barack Obama oficjalnie nie jest już w polityce, nie jest prezydentem, prowadzi fundację, to tym razem dostałem wiadomość, która zachęca do „zlożenia życzeń” z okazji kolejnych urodzin „Happy birthday Barack Obama”. Tak więc, urodziny moga być także do opakowania i zorganizowania ciekawej akcji zbierania funduszy. Wpłaty były dokonywane na rzecz Organizing for Action.

Barack Obama zbieranie pieniędzy na kampanię
Barack Obama zbieranie pieniędzy na kampanię
jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl
jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl
jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl
jak wygrac wybory; kampania wyborcza; tajniki polityki; wygraj wybory; wybory do jst; konsultant polityczny; podcast wyborczy; e-babiel.com; wybory samorzadowe; kampania wyborcza; wybory jst; wybory lokalne; http://www.wyborylokalne.pl

Jacek Babiel

—————————————————————————————————————————

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

 

Zdobądź zaproszenie  – Konferencja WYBORY LOKALNE  i zyskaj BONUS 500 zł na materiały wyborcze

——————————————————————————————————————————-

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu