Wiadomości gminne

Czy Twoi wyborcy wiedzą o Twoich sukcesach? Czy wiedzą co robisz? – Tak, wydajemy gazetkę gminną, to najlepszy sposób dotarcia. Czy na pewno?

Zadaję często to pytanie, bo odpowiedź rozmówcy pokazuje jakie jest jego nastawienie do public relations i jakie jest jego/jej podejście do opinii publicznej. Okazuje się często, że rządzący są przekonani o tym, że strona internetowa urzędu gminy to najlepsze źródło informacji o tym co dzieje się w gminie albo w mieście, a gazeta wydawana przez wydział komunikacji to szczyt osiągnięć współczesnej promocji kreowanej na rzecz rządzących. Co ciekawe, wydawane za pieniądze podatnika gazetki i serwisy internetowe miast i gmin wcale nie spełniają przesłanek, które można by nazwać materiałem promocyjnym kandydata. Więcej, nawet nie powinny! Są to gazetki gminne i miejskie informujące o tym co się dzieje w gminie, a myślenie że zdjęcia wójta czy prezydenta na każdej stronie gazetki „załatwiają” temat promocji przed kolejnymi wyborami, to niestety pomyłka.

Pracuje dla Ciebie czy przeciw Tobie?
Radni punktujący swoich włodarzy, którzy nadużywają środków przeznaczanych na promocję jednostek samorządowych do nadmiernego promowania włodarzy (po imieniu i nazwisku) bardzo często zyskują na tym polu sporą uwagę wyborców. Mieszkańcy miast i gmin widzą jak bardzo włodarze przesadzają z nadmiernym promowaniem swoich nazwisk na plakatach i afiszach, notesach, kalendarzach i długopisach. Później okazuje się, że te „działania promocyjne” przynoszą odwrotny skutek.

Zamiast promować kandydata – wójta/prezydenta, stają się materiałem spornym w kłótniach i sprzeczkach nagłaśnianych przez radnych i działaczy społecznych sprzeciwiających się włodarzom albo bezpośrednio walczącym z włodarzami w wyborach starając się o przejęcie władzy w mieście lub gminie.

Podpowiedź na dziś
„Wiadomości gminne” to nie jest ulotka wyborcza. To nie jest materiał, który promuje wójta, burmistrza czy prezydenta. Jeśli chcesz, by gazeta pracowała dla Ciebie, zrób swoją gazetę i rób ją systematycznie, wydawaj i docieraj z Twoimi informacjami o Twojej działalności do mieszkańców gminy.

Jakie są zalety, jakie są wady oraz co możesz zyskać na wydawaniu swojej gazety? Przede wszystkim niezależność, jasność przekazu oraz pewność, że materiał ten będziesz mógł wykorzystać zawsze i nikt nie zarzuci Tobie, że wykorzystujesz publiczne pieniądze do tego, by ponownie wygrać wybory. Twoja gazeta, to Twoje sukcesy i całkowicie pełny przekaz na temat Twoich osiągnięć.

Oczywiście warto wydawać „Wiadomości gminne” ale te „Wiadomości” nie zastąpią Twojej gazety. Jeśli będziesz ją wydawać, zyskasz więcej niż ci, którzy opierają swoją promocję tylko na gazetce gminnej.

Jacek Babiel

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

 

Zdobądź zaproszenie  – Konferencja WYBORY LOKALNE  i zyskaj BONUS 500 zł na materiały wyborcze

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu