Pieniądze to nie wszystko. Także w kampanii wyborczej

Wybory prezydenckie, Kampania wyborcza, Wybory do Sejmu, Wybory2020 gazeta na wybory samorządowe, gazetka wyborcza, Jak wygrać wybory doradca, Jak wygrać wybory ekspert, Jak wygrać wybory konsultant, Jak prowadzić kampanię wyborczą, wybory samorządowe doradca, wybory samorządowe ekspert, jak wygrać wybory kampania, jak prowadzić kampanię wyborczą, skuteczna kampania wyborcza, Wiedza.e-babiel.com, Skuteczna kampania wyborcza, jak wygrać wybory, jak zostać wójtem, jak zostać burmistrzem, jak zostać prezydentem, jak wygrać wybory samorządowe, wybory samorządowe 2018, drzewo kampanii wyborczej, drzewo kampanii, wybory w gminie, wybory na wsi, wybory w mieście, Kampania wyborcza na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, wybory, wybory 2020, wybory 2021, wybory 2022, wybory 2023, wybory 2024, wybory 2025, Kampania wyborcza od A do Zet, Jak wygrać wybory, Wybory kampania, wybory 2020, wybory samorządowe, wyboy Jacek Babiel, Wyory wygrać, Jak wygrać samorząd, Jak zostać Prezydentem, Jak zostać wójtem, Jak zostać burmistrzem, na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, http://www.wiedza.e-babiel.com, kampania

Wyniki głosowania w #SuperWtorek 3 marca 2020r. to dzień, w którym najbogatszy kandydat podjął decyzję o rezygnacji z wyścigu prezydenckiego. Wcześniej jednak miliarder wydał na kampanię wyborczą ponad 500 mln $.

Wyświetl ten post na Instagramie.

On the road to flip Texas blue. #GetItDone

Post udostępniony przez Mike Bloomberg (@mikebloomberg)

Imprezy, bezpłatny alkohol, drogie telefony, ekstra komputery, apartamenty dla członków sztabu (pracowników kampanii) – to dopiero początek listy. Jeśli wierzyć doniesieniom amerykańskich mediów, ta wydatki jakie poniósł sztab wyborczy Mike’a Bloomberga były kosmicznie wysokie i kosmicznie „odjechane” w porównaniu z wydatkami innych kandydatów. Business Insider donosił, że dokumenty Federalnej Komisji Wyborczej ujawniły informację, z której wynika iż Sztab Bloomberga wydał 16 000 $ w restauracji sushi na Manhattanie, a kolejne 200 000 $ na catering. Oprócz wykwintnego jedzenia na wiecach wyborczych ich uczestnicy dostawali koszulki i bluzy z grafikami i hasłami promującymi kandydata (konkurenci w większości sprzedają tego typu gadżety i w ten sposób zasilają swoje budżety kampanijne).

Bloomberg według doniesień wydał ponad ćwierć miliarda dolarów na reklamy w stanach, które głosowanie w prawyborach USA miały ustawione na Super Wtorek 2020.

Choć Bloomberg dołączył do wyścigu o nominację Demokratów w listopadzie 2019 roku, w trzy miesiące udało mu się pobić chyba wszystkie rekordy amerykańskich kampanii wyborczych. Wynik głosowania w 14 stanach był na tyle druzgocący, że wielkość budżetu przeznaczanego na reklamę przestała mieć znaczenie.

Miliony na kampanię
Czego możemy się nauczyć z tego przypadku? Po pierwsze – pieniądze dają władzę, ale trzeba wiedzieć komu się je przekazuje w zarządzanie (do rozdysponowania). Można osiągać niesamowite zasięgi, ale to za mało, by przekonać do siebie i wygrać.

I na zakończenie – sam argument majętności kandydata – czy też pieniędzy, które dostaje od sponsorów, nie zawsze pomaga. Można mieć dziesięć razy mniej niż inni i wygrać. W Stanach Zjednoczonych i w każdym innym państwie na świecie.

Jacek Babiel

Jak wygrać wybory doradca, Jak wygrać wybory ekspert, Jak wygrać wybory konsultant, Jak prowadzić kampanię wyborczą, wybory samorządowe doradca, wybory samorządowe ekspert, jak wygrać wybory kampania, jak prowadzić kampanię wyborczą, skuteczna kampania wyborcza, Wiedza.e-babiel.com, Skuteczna kampania wyborcza, jak wygrać wybory, jak zostać wójtem, jak zostać burmistrzem, jak zostać prezydentem, jak wygrać wybory samorządowe, wybory samorządowe 2018, drzewo kampanii wyborczej, drzewo kampanii, wybory w gminie, wybory na wsi, wybory w mieście, Kampania wyborcza na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, wybory 2018, wybory 2019, wybory 2020, wybory 2021, wybory 2022, wybory 2023, wybory 2024, wybory 2025, Kampania wyborcza od A do Zet, Jak wygrać wybory, Wybory kampania, wybory 2018, wybory samorządowe, wyboy Jacek Babiel, Wyory wygrać, Jak wygrać samorząd, Jak zostać Prezydentem, Jak zostać wójtem, Jak zostać burmistrzem, na Facebooku, Jak wygrać wybory na Facebooku, Wybory Facebook, Kampania Facebook, Kampania Samorządowa, Kampania wyborcza do samorządu, samorządowa kampania wyborcza, https://www.e-babiel.com

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Jak wykorzystać Facebooka w działaniach marketingowych

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle

Trening Medialny od A do Zet

About Wybory lokalne - jak wygrać wybory?

jak wygrać wybory?, Wybory parlamentarne, wybory do Sejmu, Wybory do Senatu