Bez względu na to ile czasu jest jeszcze do kolejnych wyborów samorządowych zawsze polecam osobom, które myślą o tym by wystartować. Jeśli się zastanawiasz to dobrze, ale oprócz zastanawiania warto zrobić coś więcej. Warto zacząć działać i przygotowywać się do wyborów.
Limit wydatków dla kandydatów na wójtów
Zgodnie z przepisami KW Art 476 par 4, limit wydatków związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej kandydata na wójta w gminach liczących do 500 000 mieszkańców ustala się mnożąc liczbę mieszkańców danej gminy przez kwotę 60 groszy, a w gminach liczących powyżej 500 000 mieszkańców mnożąc pierwsze 500 000 mieszkańców przez kwotę 60 groszy, a nadwyżkę ponad 500 000 mieszkańców – przez kwotę 30 groszy.
Co ciekawe, wiele osób zastanawia się co robić żeby zbudować swoją rozpoznawalność. Pojawiają się różnego rodzaju „okazje”, które mogą okazać się nawet pułapką. Jak z tego wybrnąć?
Sam start i wystawienie kandydata na wójta, burmistrza czy prezydenta powinien być zawsze wspierany przez dobre grono kandydatów na radnych. Bo przecież sama wygrana lidera i zdobycie funkcji wójta, czy burmistrza bez większości w radzie może być pasmem porażek w czasie kadencji lidera jest. Niestety kandydaci na liderów nie zawsze wystawiają maksymalną możliwą ilość kandydatów.
Ja jestem przekonany o tym, że warto zawsze walczyć o podium w pierwszej turze i wystawiać kandydatów we wszystkich okręgach, by zdobywać jak najwięcej mandatów potrzebnych do sprawnego zarządzania gminą.
Więcej ciekawych materiałów nt. skutecznych kampanii wyborczych:
1. Kurs wideo „Jak wykorzystać Facebooka w kampaniach wyborczych?„. Jeśli chcesz zwiększać zasięgi, nie masz budżetu na reklamy i chcesz w bezpłatny sposób docierać do wyborców – dzięki temu kursowi dowiesz się co publikować, by zwiększać zaangażowanie wyborców, jakich narzędzi używać, by bezpłatnie docierać do większej ilości mieszkańców Twojej gminy lub miasta i jakich bezpłatnych narzędzi używać, by tworzyć atrakcyjnie wyglądające grafiki i zdjęcia.
2. Audiobook „Kampania wyborcza – wygraj wybory„. Jest to materiał audio, który możesz słuchać w dowolnym miejscu. W audiobooku znajdziesz podpowiedzi dotyczące przygotowania się do startu w wyborach.
3. Konsultacje wyborcze – W formie wideokonferencji (lub telekonferencji). Konsultacje są przeznaczone dla wszystkich osób, które zamierzają albo prowadzą już kampanię wyborczą, zamierzają wystartować w uzupełniających lub ponownych wyborach.
4. Ulotki wyborcze, plakaty wyborcze, banery, reklamy, grafiki społecznościowe do wykorzystania w kampanii wyborczej – BEZPŁATNY program
